Tarihçe

1975 yılından bugüne hızla büyüyen Şenol Soğutma İstanbul’da kuruldu. Günümüze kadar yaptığı yeni yatırımlarla, 6.000 m2'si kapalı alan olmak üzere toplamda 10.000 m2'lik alana kurulu Tekirdağ üretim tesisinde faaliyetlerine devam etmektedir. Türkiye’de ve dünyada hızla gelişen teknolojiyi

yakından takip eden ve uluslararası standartlarda cihazlar üreten Şenol Soğutma’nın öncelikli hedefi koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda; AR-GE çalışmalarıyla ürünlerini sürekli geliştirerek üretim kapasitesini her geçen gün daha da arttırmakta ve bünyesinde bulundurduğu uzman kadrosuyla 7/24 teknik servis hizmeti sunarak üretimini desteklemektedir.

Küreselleşen pazarda dinamik kadrosu ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarını sürdüren Şenol Soğutma, dünyada endüstriyel soğutma sektöründe öncü firmalardan biri olmayı hedeflemektedir.

Müşterilerinin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda profesyonel çözümler sunan firma, yurt içi pazarının yanı sıra ürünlerini 25’ten fazla ülkeye ihraç etmektedir. Sahip olduğu uluslararası belgelerle de kaliteli ve güvenilir üretimine dikkat çeken Şenol Soğutma’nın başlıca ürünleri; pastane ve market dolapları, soğuk hava depoları, soğutma grupları, merkezi soğutma sistemleri ve endüstriyel mutfak ekipmanlarıdır.

Yaklaşık 50 yıldır sektörde yer alan firma, ürün gamına ve güçlü referansları arasına her geçen gün bir yenisini daha ekleyerek büyümeye devam etmektedir.